Založ si blog

Bude sa dať aj na Slovensku niekedy voliť demokraticky?

Možno ste si všimli, v Rakúsku sa čakalo, kým sa spočítajú všetky korešpondenčné hlasy. To isté sa dialo pred tým vo Francúzsku a Nemecku. Prečo sa nedá takto voliť na Slovensku?

 U nás sa nedá v najbližších voľbách dokonca voliť v jednom meste v rôznych okrskoch, hoci kandidáti za okres sú stále tí istí.

A dlhodobá otázka, prečo sa nedá voliť zo zahraničia? Prečo nemôžem odovzdať svoj hlas na ambasáde, alebo korešpondenčne, tak ako je to normálne v susedných demokratických krajinách?

Odpoveď je jednoduchá.

Voličská základňa vládnucej strany je predsa jasná. Premnožený administratívny aparát predsa nebude hlasovať proti svojmu chlebodarcovi. Poznám prípad, kde mi riaditeľ jedného kultúrneho zariadenia povedal: „Kvôli počtu návštevníkov, by tu stačil jeden človek plus strážnici, ale nás tu je šestnásť…“

Každý kto aspoň raz bol v obciach s urnou po domoch vie, ako nemobilní ľudia takmer stojaci nad vlastným hrobom, hľadajú zázračné slovíčko SMER bez rozmýšľania, aké meno kandidáta je pri ňom. Dali sa oklamať sociálnymi heslami a pri tom ich okrádajú, ničia im zdravotníctvo, pričom vnuci a často i deti im žijú v ďalekých krajinách, kam sa vysťahovali kvôli nedostatku práce a nezáujmu vládnucich strán a politikov o vlastný národ a krajinu.

O demokracii v Rómskych osadách vieme všetci.

V našom kraji si bez hanby rozlepili po autobusoch verejnej dopravy heslo „Skúsení ľudia, úspešný kraj!“ a to v kraji, v ktorom je najvyššia nezamestnanosť, najväčší exodus obyvateľstva, kde v roku 2004 prešovský kraj produkoval približne 87% krajského priemeru HDP a počas vládnutia „SKÚSENÝCH ĽUDÍ“ poklesol o ďalších 5%. Neodvážim sa myslieť, ako by v ich podaní vyzeral neúspech.

Minister práce sa v pravidelných intervaloch chváli, ako sa znižuje nezamestnanosť. No zamlčuje sa vďaka čomu. Voliči zo zahraničia by im to rýchle spočítali. Tí vedia o ich politike svoje.

Elektronické hlasovanie by neprešlo – existuje výhovorka, voľby by hrubo ovplyvnili ruskí hackeri.

   Aké je riešenie?

   Ak všetci, ktorí sú doma a sú nespokojní – v sobotu 4.11. si naplánujú cestu do volebnej miestnosti, pôjdu za záves a takto vyjadria svoju nespokojnosť. Tam nás nikto nesleduje a nezastrašuje. Dajme im vedieť, že už toho máme po krk. Vidíme, že demonštrácie našich detí sa berú ako folklór a len za plachtou sme slobodní.

   Nehlasovať za menšie zlo – je jedno aká parlamentná strana tam bude (aj tie ktoré boli vo vláde a všemožne sa tam snažia dostať) , len sa mení farba.

   Treba voliť nezávislého (od slova závislosť) – nestraníka. Poznáte ho podľa toho, že niečo dokázal a nemá za sebou kauzy.

  Niekto povie – voliť nezávislých, čo tí vybavia, s kým sa dohodnú? Mám osobnú skúsenosť s regionálnou politikou ako nezávislý a videl som, aký závislý je stranícky kandidát.

Voľby do VUC by mali byť aspoň raz ročne.

27.10.2017

Parlamentné voľby by mali byť aspoň každé dva roky a do VÚC každý rok. Tie vuckárske každoročné by mali byť vždy pred letom – z jari. Všetci vieme, že najviac kilometrov diaľnic sa viac »

Japonská presnosť v slovenskom podaní

26.10.2017

Zodrali sa mi pneumatiky. Vybral som sa do najbližšieho pneuservisu, o ktorom som vedel, že pracujú rýchlo, kvalitne a za rozumné ceny. Keďže som sa v ten deň ponáhľal, chcel som prísť ráno viac »

Pravda o tvojej chudobe

25.10.2017

Prišiel za mnou človek a bedákal: „Dostanem dôchodok len 350 eur mesačne a žijem v jednej domácnosti s dcérou, ktorá dostane výplatu v čistom 400 eur na mesiac. Ako sa dá z toho vyžiť?“ viac »

Donald Trump, USA, prezident

Hrozí medzinárodný ekonomický konflikt, obávajú sa firmy

24.03.2018 16:37

V súvislosti s ohlásenými americkými sankčnými clami na čínske výrobky varujú nemecké hospodárske združenia pred ekonomickým konfliktom.

TK, most hid, Bugar,

Bugár: Ospravedlňujem sa za všetko, čím si ľudia za tento mesiac museli prejsť

24.03.2018 16:13

Na margo novej vlády Petra Pellegriniho Bugár poznamenal, že pravdepodobne sa nikdy nenájde taká, ktorá by bola ideálna pre sto percent ľudí požadujúcich zmenu.

remisova

Remišová: Mala by vzniknúť rada pre výber šéfa polície

24.03.2018 15:52

Nový minister vnútra Tomáš Drucker musí podľa nej čo najrýchlejšie zmeniť personálne obsadenie polície a očistiť políciu.

vlak Vrútky nehoda

Po nehode vlaku pred Vrútkami skončili matka a dve deti v nemocnici

24.03.2018 15:40, aktualizované: 16:04

Treba rátať s meškaním vlakov.

pavolgasper

Aj na východnom Slovensku si zaslúžime lepší život

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 19313x
Priemerná čítanosť článkov: 1288x

Autor blogu